CNC - Baza wiedzy / FAQ

Znajdź wpis w FAQ, który Cię interesuje!

Jak zostać operatorem maszyny CNC?

Jesteś tutaj:

Wytwarzanie z wykorzystaniem obrabiarek CNC jest powszechnie stosowane w wielu dziedzinach przemysłu. Poskutkowało to ciągłym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią obsługiwać tego typu urządzenia.  

Obecnie w naszym kraju widoczna jest olbrzymia baza kursów przygotowujących do zawodu operatora maszyn sterowanych numerycznie (CNC). Wiele firm świadczących takie usługi poza przygotowaniem czysto teoretycznym ma w swojej ofercie również praktykę produkcyjną. Tego typu rozwiązanie przynosi najlepsze efekty, ponieważ kursanci biorąc udział w procesie obróbki danych detali najlepiej uczą się obsługi maszyny. 

Z teoretycznego punktu widzenia operator CNC powinien posiadać wiedzę na temat rodzajów sterowania oraz znać odpowiadający im język programowania. Wyobraźnia i umiejętność widzenia przestrzennego to dodatkowy atut, który wraz z bardzo dobrą znajomością rysunku technicznego pomaga operatorowi w przygotowaniu i prowadzeniu procesu obróbki. Wiedza na temat rodzajów materiałów poddawanych obróbce oraz odpowiadającym im właściwościach fizyko-chemicznych, które wpływają na ich skrawalność również jest bardzo ważna. Wiele tych informacji można posiąść na kursach, z artykułów i książek, a przede wszystkim nabywa się je podczas pracy na stanowisku operatora CNC. 

safety, stop, cnc stop, emergency stop, cnc, work, factory, machine, line, the industry

Więcej informacji:  

Czy ten artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
Jak możemy poprawić ten wpis?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.
Następny Na czym polega praca operatora CNC?
← Wszystkie tematy