Budowa i integracja stanowisk zrobotyzowanych

Automatyzacja procesów, precyzja, powtarzalność, odporność na niekorzystne warunki pracy, wysoka wydajność i możliwość pracy ciągłej to podstawowe warunki, które muszą być spełnione w przedsiębiorstwie produkcyjnym, aby było ono konkurencyjne i mogło się stabilnie rozwijać. Już od połowy ubiegłego wieku roboty przemysłowe pomagają spełniać powyższe wymagania, a obecnie wspierają realizację założeń Przemysłu 4.0. Motoryzacja czy przemysł elektroniczny właściwie nie mogłyby już funkcjonować bez robotów przemysłowych. Roboty coraz odważniej wkraczają w kolejne branże wyręczając człowieka. Już nie tylko przenoszenie, spawanie, zgrzewanie, cięcie, paletyzacja czy pakowanie są procesami zrobotyzowanymi. Coraz częściej przedsiębiorstwa poszukują automatyzacji i robotyzacji dla frezowania, szlifowania, gratowania czy wymiany detali na centrach obróbczych.

Realizując z nami projekt wdrożenia zrobotyzowanych stanowisk, specjaliści z SOLIDEXPERT pomogą w transformacji cyfrowej i rewolucji przemysłowej 4.0 Twojego przedsiębiorstwa. Specjalizujemy się w budowie stanowisk zrobotyzowanych dla procesów związanych z obróbką ubytkową oraz wykończeniową powierzchni. Zapraszamy do współpracy!

Dlaczego warto nam zaufać?

SOLIDEXPERT to firma działająca na polskim rynku od 2002 roku. Jesteśmy Autoryzowanym Resellerem rozwiązań SOLIDWORKS, CAMWorks i Microsoft w obszarze CAD/CAM/CAE/PDM i ERP. Nasi pracownicy to najlepsi inżynierowie z ogromną wiedzą techniczną i doświadczeniem. Dzięki współpracy z ponad 3500 przedsiębiorstwami poznaliśmy problemy i wyzwania z jakimi spotykają się nasi Klienci. W odpowiedzi na nie tworzymy własne rozwiązania programowe oraz dostarczamy usługi, które wspierają polskie przedsiębiorstwa w drodze do sukcesu. Wierzymy, że połączenie naszej wiedzy technicznej i zdobytego doświadczenia to klucz do rozwoju i zadowolenia klientów!

21

LAT DOŚWIADCZENIA

3500

KLIENTÓW

18

USŁUG

100

PRACOWNIKÓW

Jak wygląda budowa stanowisk zrobotyzowanych?

Budowa stanowisk zrobotyzowanych wymaga indywidualnego podejścia do każdego klienta, aby spełnić wszystkie jego oczekiwania i tym samy zapewnić najwyższy poziom usługi. Jesteśmy w stanie zrobotyzować takie procesy jak: frezowanie, szlifowanie, gratowanie, obsługa maszyn, paletyzacja, pick&place, spawanie, zgrzewanie.

Proces budowy stanowisk zrobotyzowanych realizujemy za pomocą rozwiązań:

 • SOLIDWORKS – projekt mechaniczny
 • SOLIDWORKS Electrical – projekt elektryczny
 • FANUC RoboGuide i Eureka Robot – symulacja i programowanie offline
 • oraz programujemy i konfigurujemy sterowniki PLC, HMI i napędy czołowych producentów – SIEMENS, ALLEN-BRADLEY, MITSUBISHI.

Cały proces można podzielić na kilka etapów. SOLIDEXPERT uczestniczy w każdym z nich, od początku do samego końca, i tym samym możemy zagwarantować najwyższą jakość realizacji! Poniżej prezentujemy nasz plan działań.

Określamy potrzeby i oczekiwania Klienta, na podstawie których będziemy mogli zaproponować optymalne rozwiązanie.

Po przeprowadzonym audycie, przygotowujemy plan budowy stanowiska zrobotyzowanego wraz z niezbędnym kosztorysem i terminem prac.

Na podstawie przygotowanego projektu stanowiska, budujemy je na naszej hali, aby wykonać jego rozruch i sprawdzić prawidłowość zaproponowanych rozwiązań.

Podczas rozruchu stanowiska kontrolujemy czy procesy realizowane są poprawnie oraz czas cyklu jest optymalny i zgodny z założeniami.

Przedstawiamy raport z rozruchu stanowiska, na podstawie którego Klient akceptuje jego ostateczną formę.

Przeprowadzamy montaż stanowiska w siedzibie Klienta zgodnie z zaakceptowanym projektem.

Prowadzimy szkolenie dla operatorów zbudowanego stanowiska zrobotyzowanego.

Po uruchomieniu stanowiska u Klienta, w razie potrzeby wykonujemy optymalizację procesu tak, aby zainstalowane stanowisko zrobotyzowane spełniało najwyższe wymagania Klienta.

Po wykonanej usłudze budowy stanowiska zrobotyzowanego, oferujemy naszym Klientom obsługę posprzedażową, która obejmuje pomoc techniczną oraz serwis.

Ulga na robotyzację w 2023 roku

W 2023 roku dostępna jest ulga na robotyzację. Odliczenie od podstawy opodatkowania 50% kosztów kwalifikowanych związanych z inwestycjami w robotyzację dotyczyć ma:

 • zakupu lub leasingowania nowych robotów i kobotów,
 • zakupu oprogramowania,
 • zakupu osprzętu (np. torów jezdnych, obrotników, sterowników, czujników ruchu, efektorów końcowych),
 • zakupu urządzeń bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP),
 • szkoleń dla pracowników, którzy będą obsługiwali nowy sprzęt,
 • uruchomienia produkcji próbnej i wprowadzenia na rynek nowego produktu,
 • działań badawczo – rozwojowych w firmie.

Zachęcamy do wybrania nas jak firmy wdrożeniowej i skorzystania z ulgi.

Eureka Robot – Programowanie robotów offline

Eureka Robot pozwala na symulację i programowanie offline robotów przemysłowych. Technologia ta łączy w sobie elastyczność robotów z możliwościami współczesnych centrów obróbczych CNC.

Eureka Robot to rozwiązanie, które dostarczamy i wdrażamy do naszych Klientów.

Zalety korzystania z Eureka Robot

 • Zwiększenie efektywności podczas pracy – programowanie offline eliminuje konieczność zatrzymywania produkcji na czas programowania, co przekłada się na wyższą produktywność. 
 • Redukcja kosztów – zmniejszenie liczby błędów i przestojów związanych z programowaniem na miejscu prowadzi do oszczędności finansowych. 
 • Szybsze wdrażanie – możliwość testowania i optymalizacji programów przed ich wdrożeniem skraca czas potrzebny na uruchomienie procesów produkcyjnych. 
 • Wsparcie dla różnych robotów – kompatybilność z szeroką gamą robotów przemysłowych pozwala na elastyczne stosowanie Eureka Robot w różnych branżach i zastosowaniach. 

Współpracujemy z

 

Napisz do nas wiadomość